Tasarım Odaklı Girişim Modelleme Merkezi

Sık Sorulan Sorular

Soru soran ya da hizmet talep eden olarak DanışmanDx’teki danışman’larla iletişime geçmek, aradığınız hizmeti sağlayabilecek danışman'lardan teklif ve hizmet alabilmek için DanışmanDx’e kayıt yaptırmalısınız.

Aynı şekilde danışman olarak profil oluşturmak, soru soranların sorularına cevap vermek ve hizmet talep edenlere teklifler oluşturarak hizmet verebilmek için DanışmanDx’e kayıt yaptırmalısınız.

Sadece kayıtlı üyeler DanışmanDx’teki akışı izleyebilir ve DanismanDx.com üzerinden alışveriş yapabilir.

DanışmanDx’e kaydolmak, profil oluşturmak tamamen ücretsizdir. Bu bağlantıdan veya DanışmanDx ana sayfasından kaydolabilirsiniz.

Soru Sormak veya Hizmet Mi Talep Etmek İstiyorsunuz?

Danışman’larla çalışmak için, DanışmanDx’e kayıt yaptırdıktan sonra Ana sayfamızdaki soru veya hizmet seçeneklerinden dilediğinizi seçerek başlayabilirsiniz.

İhtiyacınız ticari bir konuda, bilgi edinmek, merak ettiklerinizi sormak, soracağınız konuyla ilgili bir hizmet almak ise; soru sor butonunu kullanarak işe başlayabilirsiniz. İstediğiniz cevaplar en kısa sürede elinizde olacaktır. Gelen cevaplarla birlikte gelen teklif formlarına bağlı olarak hizmet başlatmak isterseniz de bu seçeneği de kullanabilirsiniz. Ya da tekliflerle ilgilenmeyip aradığınız cevabı bulmaya yoğunlaşırsınız. Burada tercih tamamen size bırakılmıştır.

İhtiyacınız olan ticari bir konuda hizmet almak ise bunun için Hizmet Talep Et seçeneğini kullanabilirsiniz. Talep ettiğiniz hizmetle ilgili teklifler danışmanlar tarafından en kısa sürede size ulaştırılacaktır. Gelen tekliflerden birini kabul ederek işe başlayabilir ya da gelen tekliflerin 3 gün içinde değerlendirebilirsiniz. 3 gün bittikten sonra aldığınız teklifler pasif hale gelecektir.

Öneri: Soru sorarken ya da hizmet talep ederken işinizi ne kadar net ve detaylı şekilde tanımlarsanız doğru danışman’ı bulma şansınız o kadar artar. Yani diyeceğimiz; zamanlamayı ve bütçeyi olabildiğince kesin, projenin konusunu ve taleplerinizi olabildiğince açık şekilde ifade edin ki, en kısa zamanda doğru danışman’la çalışmaya başlayabilin!

Danışman mısınız?

DanışmanDx’te Danışman profili oluşturmak,soru soran ya da hizmet talep sahiplerine hizmet vermek için öncelikle kaydolmalısınız.

Kayıt yaptırmak basittir hızlıdır.

Önce profilinizi düzenlemelisiniz. "Danışman Kayıt" formunu doldurduktan sonra ilgili bölümlerden yeteneklerinizi tanımlayabilir ve yetenekleriniz doğrultusunda doğru uzmanlıkları seçerek, mesleğinizin gereği bir ruhsata sahipseniz bu belgeyi ekleyerek aktif danışman olabilirsiniz.

Öneri: Doğru bilgiler vermek, online platformlarda daha çok müşteriye ulaşmak ve kaliteyi düşürmeden uygun hizmet verebilmek bir danışman’ın en öncelikli hedefi olmalı.

Yeteneklerinize uygun projelerde çalışmak için “Uzmanlık Alanlarım” ve sizden istenen bilgi ve belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduğunuzdan emin olun. Ne eksik, ne fazla!

Profilinizi güncellediyseniz ve hizmet vermeye bir adım daha yaklaştınız demektir. Profilinizi oluşturduktan sonra, uzmanlıklarınız, ek olarak eklediğiniz uzmanlık alanlarınızı, eklediğiniz belgeler ekibimizce incelenir ve onaylanması ile aktif bir danışman olursunuz. Profilinizin sizi eksiksiz bir şekilde tanımladığına eminseniz, harika! Danışmanlığınız aktif edilip onaylandıktan sonra artık hizmet vermeye hazırsınız!

Güvenli Alışveriş

Ücretli bir soru veya hizmet talebi sorasında kabul edilen teklif sonrası, talep sahibi tarafından yapılan ödeme, yani danışmanın verdiği teklifi kabul eden talep sahibiyle danışman’ın belirlediği hizmet bedeli, önce DanışmanDx’in havuz hesabına aktarılarak beklemeye alınır. Danışman’ın işi teslim etmesinin ardından alıcı, teslim aldığı işi inceleyerek yorum yapar ve ödemeyi onaylar. Ödeme onaylandıktan sonra %20 DanışmanDx hizmet bedeli kesilerek danışmanın hesabına aktarılır.

Siparişlerinizle veya ödemelerinizle ilgili herhangi bir sorun olduğunda Hizmeti alan ya da soruyu soransanız Aldıklarım, danışman'sanız Satışlarım sekmelerinden ulaşabileceğiniz Destek Merkezi her zaman yanınızda!

Öneri: Destek merkezimizle iletişime geçmek için illa bir sorun yaşamanız, ödemenizin aksaması veya bir konuda şikayetçi olmanız gerekmiyor! DanışmanDx’in işleyişiyle ilgili aklınızı kurcalayan herhangi bir nokta, profilinizle, alışverişlerle, akışla; yani genel olarak sistemle ilgili merak ettiklerinizi aktarmak, soru sormak veya bilgi almak için dilediğiniz zaman Destek Merkezi'miz üzerinden bizimle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin. En kısa sürede size dönüş yapacağımızdan emin olabilirsiniz!

DanışmanDx, standart çalışma sistemine alternatif olarak hizmet veren bir Danışmanlık platformudur. DanışmanDx’te yetenekli, tecrübeli ve başarılı danışman’lar yenilikçi ve girişimci işverenler ve kişilerle buluşur, zamandan ve mekandan bağımsız bir çalışma ağının içinde iş ve fikir alışverişinde bulunurlar.

DanışmanDx’in öne çıkan özellikleri arasında kolay ve pratik kullanımı, hızlı sonuç vermesi ve özellikle hizmet veren danışman’larla, ihtiyaç duyan kişi ve kurumları aynı çatı altında buluşturması sayılabilir.

DanışmanDx’teki danışman’lar, internetin sağladığı olanaklar ve özgürlükler sayesinde istedikleri her yerden, yeteneklerine ve uzmanlık alanlarına göre iş üretebilir ve talebinizle birlikte hizmet verebilirler.

DanışmanDx’e kaydolan üyeler ise, soru sorarak ya da hizmet talep ederek danışman’ların hizmetlerinden faydalabilir, fiyat teklifi alabilirler. Sordukları sorulara gelen cevaplara göre ya da hizmet talep edip, gelen fiyat tekliflerine göre, çalışacakları danışmana’a karar verirler. Teklifini kabul ettiğiniz danışmanla iletişim bilgilerinize paylaşılarak sizinle iletişime geçmesi sağlanır. 

DanışmanDx’e kaydolan her kullanıcı DanışmanDx'ten alışveriş yapabilir, Hizmet Talebi oluşturarak hizmet satın alabilir. DanışmanDx’ten hizmet almak için izleyebileceğiniz adımlar;

- Soru Sor ya da Hizmet Talep Et seçeneklerinden dilediğiniz kategoriyi seçerek sorunuzu ve talebinizi belirtebilirsiniz.

- Soru Sor'da bulunan express cevap ve cevapları anında görmek istiyorum seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Sorunuz ücretsiz bir konu başlığı ise bu seçenekler  seçildiğinde cevabınızı hızlandırmak adına operasyonumuzda değişiklikler yaparız. Sorudan bağımsız olarak alınan bir hizmet bedelidir.

- Soru Sor'da Özel Danışman Atanmasını isteyerek talebinizle bizzat ilgilenmemizi isteyebilirsiniz.

- Teklifleri değerlendirmek isterseniz “Hizmet Talep” butonuna tıklayarak hizmet talep formunu doldurun.

- Talep formundaki ana ve alt kategorileri seçin, almak istediğiniz hizmeti ve proje detaylarını anlatın. İş sürenizi ve bütçe aralığınızı seçerek özel isteğinizi oluşturun.

Aradığınız danışman’lar en kısa zamanda teklifleriyle birlikte size ulaşacağından, şimdiden işinizi oldu bilin!